Sventes Rasa

Šī vasara mūs lutina ar īpaši labvēlīgiem laika apstākļiem, tāpēc izmantojam katru iespēju un nedēļas nogalēs dodamies ar ģimeni atpūtas braucienos atklāt jaunas atpūtas vietas Latvijā. Pēc draugu atsauksmēm šoreiz izvēle krīt par labu atpūtas vietai Sventes Rasa, kas atrodas ļoti gleznainā vietā Latvijas dienvidaustrumos pašas augšzemes augstienes vidienē Sventes pagastā. Sapakojam somas un ar MAILAR auto nomas mikroautobusu no Rīgas dodamies uz Daugavpils pusi. Pēc ceļā pavadītām nepilnām trīs stundām esam klāt atpūtas vietā Sventes Rasa.

Jāatzīst, ka pirmie iespaidi pozitīvi pārsteidz, gleznains dabas skats, kas paveras iebraucot atpūtas vietas Sventes Rasa teritorijā. Mums paveicas un dabūjam vienu no labākajām mājiņam, kas tur ir pieejamas, tikai 50 metru attālumā no Sventes ezera. Uz divam naktīm četriem cilvēkiem mums mājiņa izmaksāja € 180. Iekārtojamies mājiņā un pa taisno dodamies veldzēties dzidrajā Sventes ezerā. Ezera pludmale ir sakopta, ļoti pateicīgs un lēzens krasts bērniem.

Aktīvās atpūta vieta – Sventes Rasa

Atpūtas vieta Sventes Rasa piedāvā lielisku atpūtu un servisu. Par visu ir padomāts. Ir pieejamas aktīvās atpūtas iespējas gan piegaušajiem, gan berniem. Atpūtas vietā Sventes Rasa ir pieejams vindsērfinga, sup dēļu, laivu un katamarānu noma, bērnu laukumiņš, pirts un baļļa. Ja kādā no aktīvās aptūtas veidiem Jums nav bijusi pieredze, uz vietas ir pieejams instruktors, kas palīdzēs Jums justies drošāk un ieliks vajadzīgos pamatus, lai pilnvērtīgi varētu baudīt aktīvo atpūtu.

“Sventes Rasa” personāls

Pēc pirmās komunikāciju ar darbinieku, kas mūs sagaida un izrāda mūsu naktsmītni noskaidrojam, ka šī gleznainā un sakoptā vieta ir ģimenes rūpala, katram sīkumam tiek veltīta īpaša uzmanība, lai atpūtas vietas apmeklētaji būtu apmierināti un pašiem īpašniekiem prieks par paveikto. Sventes Rasas personāls bija ļoti atsaucīgs un pretī nākošs. Atpūšoties Sventes Rasā, Jūs noteikti satiksiet harizmātisko Sventes Rasa īpašnieku Fjodoru, kas sagaida un apsveicinās ar visiem Sventes Rasa atpūtniekiem. Sventes Rasa personāls rūpējas par sakoptu apkārti un viesu labsajūtu.

Viesu mājiņas

Atpūtas vieta Sventes Rasa piedāvā nakšņot dažādu ērtību mājiņās. Piedāvājumā ir gan budžeta varianti jeb “muciņas” diviem cilvēkiem bez labierīcībām, gan arī arī VIP apartamenti ar gleznainu skatu uz Sventes ezeru. Tāpat piedavājumā ir standarta mājiņas 4 cilvēkiem un lielā ģimenes māja lielākai kompānijai. Mēs tikām pie standarta mājiņas pašā ezera krastā. Tā bija vienkārša koka mājiņa, kur bija viss nepieciešamais mūsu vajadzībām: divas divguļamās gultas, duša, tualete, ledusskapis un terasīte ar nelielu galdiņu un pāris krēsliem. Tāpat kā atpūtas vieta Sventes Rasa teritorija tā arī mājiņas bija tīras un sakoptas, nebija pie kā varētu piesieties, viss vienkārši, bet tajā pašā laikā arī tīri un sakopti.

Sventes Rasa Sventes ezera krastā

Jau pirms došanās uz Sventes Rasu, bijām informēti, ka Sventes ezers ir viens no tīrākajiem un dzidrākajiem ezeriem Latvijā. Lai gan tas ir tīri subjektīvs novērojums, jo mērinstrumentu mums nebija, ar neapruņotu aci ezers tiešam izskatījas tīrs un caurspīdīgs. Tā kā ezers un tā apkārtne ir dabas lieguma teritorija, ezerā aizliegts pārvietoties ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem tādiem kā udensmotocikli un motorlaivas. Sventes ezers ir bagāts ar līčiem un tā trīs salas veido botānisko liegumu ar platlapju-egļu mežu.

Ar bērniem ļoti novērtejām lēzeno ezera krastu, gluži kā Baltijas jūrā, var brist un brist. Sventes Rasa saimnieki parūpējušies arī par atpūtniekiem, kas vasaras sauli grib baudīt nevis no krasta, bet pašā ezerā. Netālu no krasta, ezerā ir izveidotas vairākas koka platformas, kur atpūtnieki var sauļoties un bērni izbaudīt ūdens priekus lecot no platformas ūdenī. Vēl iespaidīgaku jau ta burvīgo skatu uz ezeru padara turpat pieenkurētā jahta.

Sventes Rasa – ideāla vieta ģimenēm ar bērniem

Ja vēlaties aizbēgt no ikdienas kņadas un steigas un pavadīt mierpilnas brīvdienas ar ģimeni un bērniem, Sventes Rasa ir lieliska vieta šāda veida atpūtai. Gleznainā vieta Latvijas dienvidaustrumos pašas augšzemes augstienes vidienē piedāvā romantisku, klusu un dabai tuvu atpūtu.

Ja dienas vidū Sventes Rasa pludmali apmeklē arī viesu un tuvās Daugavpils un Ilūkstes un labos laikapstākļos ir jūtama kņada un cilvēku rosība, tad vakarpusē iestājas pilnīgs miers un klusums. Sventes Rasā ir iespēja vērot vienus no skaistakajiem un pasakainākajiem saulrietiem. Skats ir vienkārši vārdiem neaprakstāms.

Lokācijas vieta un apskates objetki.

Sventes Rasa atodas vien 14 km attālumā no otras lielākās Latvijas pilsētas – Daugavpils, ar pēdējo laiku iecienītāko tūristi apsaktes objetku Rotko mākslas centru. Nieka 17 km attālumā ir Lietuvas pilsēta Zarasi, uz kurieni ir iespējams doties izbaudīt piepūšamās atrakcijas uz ūdens un pavizināties ar veikbordu.

Turpat blakus, dažu minūšu braucienā atrodas Augšzemes augstienes augstakais punkts Egļukalns. Ziemas laikā tur darbojas slēpošanas un snovborda trases, taču vasaras laikā no skatu torņa paveras viens no skaistākajiem Latgales skatiem – Sventes ezera ainava.

Ja jau esiet aizbraukuši līdz Sventes Rasai, grēks būtu neaizbraukt līdz Sventes muižai, kas atrodas rokas stiepiena attālumā. Sventas muiža, ir iespējams restorāna garšīgi ieturēt maltīti , apsaktīt muižu un tas teritoriju, kā arī ir apmeklēt kara tehnikas muzeju.

Darba laiks

Naktsmītnē Sventes Rasa viesu reģistrēšanās laiks ir no plkst. 15:00 un izrakstīšanās laiks ir līdz plkst. 12:00. Jārēķinās, ka skaļas ballītes līdz rītam Sventas Rasā nav iespējams rīkot, jo naktsmītne ir domāta mierpilnai ģimenes atpūtai nevis skaļam ballītēm. Visi naktsmītnes iemītnieki tiek aicināti cienīt “kaimiņus” un pēc plkst 22:00 uzvesties klusi un netraucēt apkārtējos.

Svarīgi zināt

  • Sventes Rasa vasaras periodā ir pieprasīta atpūtas vieta, tāpēc plānojiet atpūtu un rezervējiet naktsmītni laicīgi.

  • Sventes Rasa – noteikti vēl atgreizīsimies šajā gleznainajā atpūtas vietā Sventes ezera piekrastē.

  • Piekrītam Booking lietotāju novertejumam, kas Sventes Rasa novērtē ar vidējo atzīmi – 9.00. Sventes Rasa – viss bij ļoti augstā līmenī.