P - Sv: 8:00 - 22:00

Strādājam bez brīvdienām

Kemperu noma

Kemperu noma

Ceļošana kemperī rada vispilnīgāko brīvības sajūtu – tā apgalvo visi braucēji, kas izbaudījuši kemperu priekšrocības. Viņi labprāt dalās ar braucienos gūtajiem iespaidiem, sajūsminot un iekārdinot arī citus ceļot gribētājus. Šobrīd par demokrātiskām cenām kempera nomā ir  iespējams iznomāt dažādus kemperus, furgonus, treilerus un pat kempingu aprīkojumu. Mailar kemperu noma parūpēsies, lai ikviens brīvību alkstošs ceļotājs bez lielām pūlēm var piepildīt savu sapni un doties ceļojumā ar “māju uz riteņiem”.

Kempera noma un tās popularitāte

Kemperu ražošanai ir pievērsušies dažādi uzņēmumi, kuru vidū redzam arī labi zināmi automašīnu ražotāji, piemēram, Volkswagen, Mercedez Benz, Renault un Fiat. 

 

Ņemot vērā to, ka kemperis it ne tikai pārvietošanās transportlīdzklis, bet arī “māja uz riteņiem”, tā iegādes cena ir ļoti dārga salīdzinot ar tradicionālajām automašīnām.

Izdevumu starpība ir būtiskākais iemesls kemperu nomas popularitātei. Ja esi iznomājis kemperi vai treileri, pēc tā izmantošanas vairs nav jādomā par tā uzturēšanu un pienācīgu glabāšanu. Taču, ja esi iegādājies kemperi īpašumā, ir jādomā par tā regulāru izmantošanu, jo tehnika (kā mēs zinām) pēc garākas dīkstāves mēdz visādi pārsteigt.

Lai vadītu kemperi, nav nepieciešama papildus atļauja, jo der arī B kategorijas vadītāja apliecība. Iesākumā vajadzīga vien neliela drosme, lai apsēstos pie kempera stūres un dotos ceļā. Nepieciešamās prasmes atnāk ātri, jo kemperi ir pietiekami jaudīgi, lai pārvietotos kalnainos apvidos pat lielākā augstumā.

Mūsdienīgu kemperu noma

Jaunākajos kemperos ceļotāji bauda luksusa līmeņa ērtības. Aplūkojot pēdējo izlaidumu iekšpusi un iepazīstamies ar visu “kempera piedāvājumu”, pārsteigumā un izbrīnā ieplešas acis. Kempera nomā piedāvātie kemperi ir aprīkoti ar visu sadzīvē nepieciešamo aprīkojumu.

Protams, atkarībā no kategorijas, greznības līmenis atšķiras, taču noteikti jāatzīmē, ka jaunās tehnoloģijas un konstruktoru izdoma palīdz sasniegt brīnumainus rezultātus.

Labāko ražotāju kemperi savus lietotājus iepriecina ar panorāmas logiem un vieglu, izturīgu materiālu korpusiem. Interjera dizainam izvēlētas modernas mīkstās mēbeles un atzīti tekstilmaterāli. 

Kulinārijas entuziastiem patiks, ka ir pieejamas gāzes plītis pat ar 3 degļiem. Visbiežāk plītis ir aprīkotas ar cepeškrāsni, līdz ar to, braucēji viens otru garajos pārbraucienos var iepriecināt ar ēdieniem, kuru gatavošanai ikdienā neatrodas laiks. Dārgākajos kemperos redzam greznas un izsmalcinātas guļamistabas, kas atgādina vilinošas un romantiskas luksusa jahtu kabīnes.

Ceļojot ziemas apstākļos, braucēji var baudīt gan standarta apkures iespējas, gan apkures pastiprinātājus. Daudz tiek domāts par ziemas ceļotāju vajadzībām, un tādēļ varam izvēlēties pat modeļus ar apsildāmu notekūdeņu tvertni. Kemperi palīdz vadīt dažādas elektroniskās palīgsistēmas, nodrošinot stabilitāti, kontrolējot pretslīdēšanu un dzinēja bremzēšanu.

Šādi un līdzīgi jauninājumi palīdzējuši strauji vairot kemperu popularitāti, piemēram, Skandināvijas valstīs. Tur šobrīd ļoti daudzi ceļotāji jau novērtējuši to, ka iespējams bez raizēm izmantot kemperi arī pie negatīvajām temperatūrām.

Svarīgi arī tas, ka jaunāko kemperu modeļu ietilpīgās degvielas tvertnes ļauj braukt visu dienu bez papildus apstāšanās uzpildes stacijās. Visu apkopojot, varam sacīt, ka ceļošana kemperī patlaban ir realizējama ar izcilu komfortu un pastiprinātu drošību. Atkarībā no kempera izlaiduma gada, komforta līmeņa un citiem rādītājiem, atšķiras arī kemperu nomas cenas, tādēļ savu kemperi vienmēr atradīs arī ceļotgribētāji ar mazākām budžeta iespējām.

Kempera nomas priekšrocības

Ir rinda sen zināmu priekšrocību, ko sniedz ceļošana kemperī, un kā svarīgākā noteikti ir minama ceļojuma grafika elastība. Ceļotāji jebkurā brīdī var pieņemt jaunu lēmumu, kas izriet no esošās situācijas. Tas ir pilnīgi neiedomājami, ja ceļojums notiek ar lidmašīnu, vilcienu, vai autobusu. Nekādas izvēles brīvības nav arī ceļojot tūristu grupā, kur gribot negribot jāpakļaujas grupas vadītāja rīkojumiem. Pavisam cita lieta, ja pats esi vadītājs gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Ja patīk, kavējies kādā vietā, kamēr vien tas turpina sniegt prieku, un brauc kaut visu nakti, ja dievini ceļa līkumošanos starmešu gaismā. Mailar kempera noma to visu Jums nodrošinās.

Kemperi, furgonu vai auto ar treileri vari noparkot jebkurā atļautā, drošā vietā un vienkārši izbaudīt mirkļa burvību, ja uznāk sajūta, ko pazīst visi individuālās ceļošanas cienītāji. Uz brīdi tu paliec mierā un līdz dziļākajai būtībai izjūti savu vienotību ar apkārtni, ar Dabu.

Kempera noma savā klāstā esošos  kemperus, treilerus vai furgonus nepieciešamības gadījumā Jums piegādās līdz dzīvesvietai vai norādītajai adresei. Ja tava izvēlētā kompānija piedāvā aprīkojuma nomu un izdodas iznomāt arī trūkstošos piederumus, atliek vien sēsties pie stūres un doties ceļā.

Veicinošs apstāklis ir internetā plaši pieejamie dati par kemperu parkošanas vietām. Laba mājaslapa piedāvā plašas filtru iespējas, un tu jau savlaicīgi vari noskaidrot, vai un kur tavā maršrutā ir kempings, piemēram, ar veļas mazgājamām mašīnām, suņu dušām, tuvu atrodošos veikalu vai restorānu, utml. Tādējādi, ja kādam no ceļotājiem ir īpašas vajadzības vai vēlmes, visus jautājumus var noskaidrot caur kemperu ceļotāju mājaslapām un ceļojuma maršrutu sastādīt tā, lai nevajadzētu atteikties no būtiskām ērtībām.

Kemperu iznomātāji arī paši ir kaislīgi ceļotāji un labi pārzina šī ceļošanas veida priekšrocības un vajadzības. Viņi labprāt dalās savā pieredzē, veido kopienas un interneta vietnes, lai ikvienam interesentam būtu pieejama detalizēta informācija par kempera nomas iespējām un citiem jautājumiem, kas saistās ar ceļošanu kemperī.

Kempera noma, ņem vērā

Pirms izvēlēties konkrētu kemperi un to iznomāt, ceļotājiem ir jāpārdomā visas iespējamās vajadzības ceļojuma laikā. Laba kemperu nomas interneta vietne ļauj atlasīt un iepazīties ar piedāvātajiem kemperiem, izmantojot daudzveidīgus filtrus: Sēdvietu un guļas vietu skaits, ērtības (tualete, duša, velo turētāji), cena, utml.

Pie katra kempera mājaslapā parasti ir izvēlne, kas atver sīkāku informāciju, jo meklēšanas pirmais rezultāts parāda tikai transportlīdzekļa vispārīgo informāciju. Tādējādi uzzinām ne tikai par depozīta, apdrošināšanas un rezervācijas noteikumiem, bet arī uzzinām, vai ir ekstras un papildpakalpojumi, piemēram, ziemas riepas, bērnu sēdeklītis, transfērs līdz klientam utt.

Pēc visu ekstru atlases, rezervācijas procesa nākamajā posmā parādās rezervācijas galīgā cena, un klients redz, kā veidojas nomas pakalpojuma summa. Ja viss ir pieņemams un esam pārliecināti par sacu izvēli, apstiprinām rezervāciju un ievadām nepieciešamos datus par sevi. Pirms kempera rezervēšanas noteikti vēlams iepazīties ar visiem piegādātāja nosacījumiem.

Kemperu piederumi

Ceļot gribētājiem tiek piedāvāti ne tikai kemperi, bet arī visdažādākie piederumi, kas var noderēt šāda veida ceļojumos, jo kemperu izmantotāji visai bieži vienā vietā uzkavējas ilgāk kā vienu nakti. Lai brīvdienas kempingā kopā ar ģimeni vai draugiem izvērstos patiešām relaksējošas, ir nepieciešamas daudzas lietas. Piemēram, āra atpūtas cienītāji pie kemperu iznomātājiem var atrast teltis, piepūšamos matračus, guļammaisus, kempinga krāsniņas, aukstuma kastes un citi ceļotājiem svarīgi piederumi, kas ceļojumu palīdz vērst komfortablāku un patīkamiem iespaidiem bagātāku. Arī treileru lietotāji var būt droši, ka jebkurā laikā viņiem ir iespēja iznomāt savam ceļojumam nepieciešamo inventāru. Pareizi izvēlēts aprīkojums brīvdienas ar kemperi, treileri vai furgonu palīdz pavadīt visnotaļ bezrūpīgi un priecīgi, un tas nozīmē organisma pilnīgāku atjaunošanu un līdzsvarošanu.

Kemperis vs treileris

Gan kemperi, gan dzīvojamie treileri un furgoni ietilpst tā dēvētajā atpūtas transportlīdzekļu grupā, ko angliski visbiežāk apzīmē ar RV (Recreational vehicle). Lielākajai daļai rūpnieciski ražoto RV ir viens stāvs, taču ir iespējams iznomāt arī divstāvu kemperus vai treilerus. Daudzi kemperi un treileri ir aprīkoti ar izbīdāmām malām, kas parkošanās vietā ļauj izveidot plašu atpūtas zonu.

Tradicionālās ērtības šajos transportlīdzekļos ir virtuve ar nepieciešamākajām iespējām, duša un guļamtelpas, taču, sekojot pieprasījumam, ražotāji tos apgādā ar luksusa fukcijām, piemēram, ūdens sildītājiem, satelīta uztvērējiem, televizoriem, gaisa kondicionētājiem, virtuves keramikas virsmām utml.

Nepieredzējušiem interesentiem visai bieži rodas jautājums, kam būtu dodama priekšroka – kemperiem vai treileriem. Rūdīti ceļotāji zin nosaukt vairākas lietas, kas runā par labu vienai vai otrai izvēlei. Abās lietotāju nometnēs ir vērā ņemami argumenti, jo ikvienai lietai allaž ir savas priekšrocības un trūkumi.

Treilerus pēc noparkošanās kempingā vai galapunktā var atkabināt un apkārtnes apskati veikt tikai ar auto. Tas ļauj vieglāk manevrēt un izkļūt arī no “šaurām bezizejām”. Tomēr, salīdzinājumā ar kemperi, treilera parkošana ir veicama daudz rūpīgāk, jo ir jāizmanto arī riteņu bloķētāji un domkrats. Ja nav pieredzes ar piekabju transportēšanu, pirms treilera izmantošanas ir noteikti jāpatrenējas. Izsverot arī citus aspektus, nomnieku klienti pārsvarā gadījumu izvēlas kemperus.

Kemperu nomas līgums

Tradicionāli kempera nomas cenā ir iekļauta virkne nozīmīgu lietu, starp kurām noteikti atradīsi:

  • Apdrošināšanas polises izmaksas (OCTA un KASKO Eiropā);
  • Instruktāža par to, kā lietot pieejamo kempera aprīkojumu un vadīt kemperi;
  • Grils, kempinga galdiņš un 4 krēsli;
  • Svarīgākie virtuves piederumi (katls, panna, dēlītis, karotes, dakšiņas, naži, krūzes, šķīvji);
  • Gultas piederumi (gultas veļa, segas, spilveni), taču pēc vēlēšanās var izmantot savus;
  • Pagarinātājs un citi noderīgi sīkumi;
  • Neierobežots attāluma nobraukums.

Kemperu nomas prasības

Lai ceļojums kemperī raisītu tikai patīkamas atmiņas, ir jāzina, jāatceras un jāievēro dažas lietas. Nosauksim dažus punktus, par kuriem ir noteikti jāpadomā.

Iespējamie kempera nomas noteikumi

Ja līgums tiek slēgts ilgāku laiku pirms ceļojuma sākuma, parakstot līgumu ir jāiemaksā depozīts, kura summa katrā atsevišķā gadījumā var atšķirties. Iemaksāto depozītu pēc tam ieskaita nomas kopējā maksā, savukārt, atlikušo summu klients iemaksā nedēļu pirms nomas līguma pirmās dienas (ja tas nav izdarīts ātrāk). Iemaksājot nomas naudu, parasti ir jāsamaksā arī drošības nauda, kas parasti ir 10% no kempera vērtības. Ja kempera tābrīža cena ir 60 000 eiro, tad drošības naudas lielums ir 600 eiro. Vasaras sezonā kepmera nomas līgums parasti tiek slēgts vismaz uz nedēļu, bet ziemas sezonā minimālais termiņš var būt īsāks.

Prasības kempera vadītājam

Lai vadītu kemperi, jābūt sasniegušam 25 gadu vecumu. Nepieciešama B kategorijas vadītāja apliecība un braukšanas pieredze vismaz 5 gadi. Tā kā nomas līguma slēdzējs parasti pats vada kemperi, viņam ir jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (ID karte vai pase) un autovadīšanas apliecība. Jārēķinās, ka vajadzēs iesniegt arī šo dokumentu kopijas. Ja ceļojumā pie stūres sēdīsies vēl kāds no braucējiem, ir jāiesniedz arī šo personu braukšanas apliecību kopijas.

Kempera lietošanas noteikumi

Katram iznomātājam var būt kāds īpašs noteikums attiecībā uz kempera izmantošanu, taču pārsvarā gadījumu ir jārēķinās, ka kempera ātrums nedrīkst pārsniegt 100 km/h un tajā nedrīkst smēķēt.

Ja ceļojumā ar kemperi vai treileri nolemts ņemt līdzi arī kādu no saviem mājdzīvniekiem, tad jāatceras, ka īpašniekam kemperis jānodod tāds, kādu to saņēmi pirms brauciena. Ja būs radušies neiztīrāmi pleķi vai bojājumi, kempera noma iekasēs soda naudu par atstāto nekārtību.

Kā pie iznomātāja iegūt labāko piedāvājumu

Jo agrāk tiek veikta rezervācija, jo tas ir izdevīgāk. Mēs iesakām savu atvaļinājuma braucienu ar kemperi plānot ļoti savlaicīgi, jo, sakarā ar pieaugošo pieprasījumu, nomas līgumi tiek slēgti jau 3-6 mēnešus pirms ceļojuma. Iznomātāji piedāvā priekšlaicīgās rezervācijas atlaides, jo tas palīdz plānot sezonu arī viņiem. Īsi pirms ceļojuma veikta rezervācija būs dārgāka, turklāt, nav garantijas, ka sezonas karstumā visi kemperi jau nebūs izīrēti.

Vislabākie ceļojuma iespaidi

Ceļotājus kemperī vienmēr priecē īpaši sagatavotas apstāšanās vietas kemperiem, treileriem un dzīvojamiem furgoniem. Vairums Eiropas valstu spēj nodrošināt labu uzņemšanu šai transporta kategorijai, un lieliskākā valsts šajā ziņā ir Vācija. Tas saistīts ar to, ka vācieši paši ļoti aktīvi apceļo savu dzimteni, līdz ar to, arī valsts viesi kemperos var baudīt attiecīgo infrastruktūru.

Specializētajos stāvlaukumos par minimālu maksu ir iespējams papildināt ūdens rezerves un atbrīvoties no netīrā ūdens. Daudzi stāvlaukumi ierīkoti populāru apskates objektu tuvumā. Ļoti bieži kemperu stāvvietas ir pie kalnu takām, jo kemperisti ir arī aktīvi kāpēji un staigātāji.

Lai iecerētais ceļojums būtu maksimāli draudzīgs maciņam, gatavošanās ir jāuzsāk ļoti savlaicīgi. Neatsveramu palīdzību sniedz tīmekļa vietnes, kurās ievietota informācija tieši priekš ceļotājiem ar kemperi. Šajās mājaslapās varam atrast gan Eiropas, gan citu valstu kartes ar dažādu punktu koordinātēm un kemperu novietņu detalizētiem aprakstiem. Tā kā kemperu lietotāji ir ļoti draudzīgi un atsaucīgi, var izmantot jau izvietoto ceļojumu aprakstus.

Pamatīgi izpildot “mājasdarbus” ikviens pārliecināsies, ka ceļojums kemperī tiešām palīdz ietaupīt. Piemēram, gatavojot ēdienu no līdzi paņemtajiem vai ceļojuma gaitā iepirktajiem vietējiem produktiem, ir iespējams ietaupīt ievērojamas summas.

Pieredzējuši ceļotāji neiesaka vienā dienā pārvarēt vairāk par 500 kilometriem, lai būtu pietiekami daudz laika izbaudīt dabas skaistumu un vietējās kultūras kolorītu. Galu galā, plānotais ceļojums kemperī taču bija iecerēts kā neliela bēgšana no civilizācijas un monotonajām autostrādēm.

Biežāk uzdotie jautājumi

Nomnieks saņem kemperi, kam ir pilna bāka, gāzes balons, ūdens tvertne, kā arī iztīrīta tualetes tvertne. Kemperi atdodot, ir jāpiepilda degvielas bāka un jāiztīra tualetes tvertne. Maksa par gāzi un ūdeni ir iekļauta līguma cenā.

Pēc kempera atgriešanas saimnieki paši veic salona tīrīšanu un pie reizes nomazgā kemperi arī no ārpuses, bet nauda tiek iekasēta no nomnieka. Tādējādi kempera īpašniekiem ir pārliecība par salona tīrību un inventāra gatavību lietošanai.

Mailar kempera noma saviem kemperiem nodrošina OCTA un KASKO apdrošināšanas polises, kas darbojas visā Eiropā.