P - Sv: 8:00 - 22:00

Strādājam bez brīvdienām

Kempera noma

Skatoties ārzemju filmas, kā arī tepat uz Latvijas ceļiem redzot kemperus, jau kādu laiku atpakaļ radās vēlme izmēģināt savādāku ceļošanas veidu un doties neilgā ceļojumā ar kemperi. Ir ceļots ar lidmašīnu, ar kruīza kuģi, ar velosipēdiem, kā arī ir dzīvots kempingos un teltīs, bet līdz šīm nav bijusi iespēja ceļot ar māju uz riteņiem. Tā kā mūsu ar sievas vēlmes sakrita ar bērna iegribu, nebija citu variantu kā meklēt kemperu nomas iespējas Rīgā un ar ģimeni plānot braucienu ar kemperi. Kā galamērķi izraudzījāmies Palangu, Lietuvu.

Ar google palīdzību ātri tika atrasta kemperu noma Rīgā, rezervēts kemperis, un jau pēc 2 nedēļām ar ģimeni devāmies 3 dienu braucienā no Rīgas uz Palangu. Tā kā tā bija pirmā pieredze ceļojumā ar kemperi, apzināti izvēlējāmies tuvu galamērķi un uz neilgu laika periodu, jo īsti nezinājām kā tas būs un ar kādām problēmām nāksies saskarties ceļojot ar maziem bērniem ar kemperi. Lai gan vasara skaitās karstais sezonas laiks, kad pēc auto nomas un kemperiem ir vislielākais pieprasījums, kā arī cenas ir visaugstākās, rezervēt kemperi uz nedēļas nogali 2 nedēļas pirms brauciena nebija problēmu.

Kempera nomas cenas 

Kempera rezervācijai bija nepieciešams aizpildīt online formu mājas lapā un pēc rezervācijas apstiprināšanas iemaksāt 30% no kopējās kempera nomas maksas. Mūsu gadījumā kemperis izmaksāja € 175 dienā, kas par 3 dienām kopumā sastādīja € 525.

Jāpiebilst, ka tā ir salīdzinoši augsta kempera nomas cena, jo līdzīga tipa kemperus var izīrēt arī lētāk –  cenu robežās no € 120 līdz € 150. Pirmā pieredze vienmēr ir svarīga, tāpēc šajā gadījumā vadījāmies pēc principa: labāk samaksāt nedaudz dārgāk, taču būt drošam, ka uz ceļa negadīsies tehniskas problēmas.

Uzreiz sapratām, ka būsim noguruši pēc brauciena un negribēsim čakarēties ar kempera tīrīšanu, tāpēc vienojāmies ar kempera izīrētāju, ka samaksāsim papildus € 50 par automašīnas mazgāšanu un uzkopšanu. Pilna cena par kempera izmantošanu, kā arī uzkopšanu uz 3 diennaktīm sastādīja € 575. Papildus šīm izmaksām jārēķinās ar drošības nauda, kas mūsu gadījumā bija € 1000. Drošības nauda saskaņā ar nomas līgumu tiek atgriezta 10 darba dienu laikā. Vēlāk pētot arī citu uzņēmuma piedāvājums, ir atrodami līdzīgi kemperi ar zemākām cenām un mazāku drošības depozītu – € 600. Lielākoties drošības naudas  lielums ir pielīdzināms KASKO apdrošināšanas pašriskam. Gadījumā, ja Jūsu vainas dēļ tiek bojāts kemperis un iestājas KASKO gadījums, drošības nauda kalpo kā uzņēmuma maksājums apdrošināšanas kompānijai.

Ieteikumi nomājot Kemperi

Ja pirms tam nav bijusi pieredze ceļot vai pārvietoties ar kemperi, būtu jārēķinās uz aptuveni vienu stundu garu instruktāžu, kur kemperu nomas uzņēmuma personāls sīki un detalizēti izstāsta kempera funkcijas, transformācijas iespējas un ko katrs slēdzis un poga nozīmē, jo tādu patiešām ir daudz.

Nokārtojot visas formalitātes un saņemot instruktāžu, sēdos pie stūres un mēģināju aprast ar Kempera gabarītiem. Tā kā kempera pilna masa nepārsniedz 3500kg, izvēlēto kemperi drīkstēja vadīt ar B kategorijas vadītāja apliecību. Irējām salīdzinoši jaunu FIAT Adria Matrix 600SP 5-vietīgo kemperi 2021. izlaiduma gada ar kopējo nobraukumu 17 tūkstoši kilometru, līdz ar to kempera salons bija svaigs un nenobružāts.

Kemperī ir viss nepieciešamais dzīvošanai –  sākot ar gultām, elektrību, un beidzot ar virtuvi, gāzes plīti, dušu un tualeti.

Kopumā 3 dienu ceļojuma laikā ar kemperi nobraucām  709 km un izbrīnīja salīdzinoši mazais degvielas patēriņš, kas mūsu gadījuma sanāca tikai 9.5 l/km. Biju rēķinājies ar vismaz ar 12-13 litru patēriņu.

Kempings Palangā no piektdienas vakaram līdz svētdienas pēcpusdienai ģimeni 2+2 izmaksāja € 74. Kempings bija ar ļoti labu infrastruktūru kemperu uzņemšanai. Katram kemperim izdalīta sava vieta, bija pieejama elektrības pieslēgums, ūdens boilera uzpildīšanai, kā arī atsevišķa vieta, kur kemperi uzkopt, iztīrīt tualeti un tvertni, kur uzkrājas ūdens no dušas un virtuves. Nevarējām nepamanīt, ka kempingā mēs esam šāda ceļošanas veida iesācēji, jo kaimiņi kempingā bija aprīkoti un līdzi paņēmuši daudz plašāku inventāru klāstu, sakot ar grillēšanas piederumiem un beidzot ar kafijas automātiem.

Atziņas:

  • Trīs dienas ceļošanai ar kemperi ir pārāk īss laika periods, lai pilnībā izbaudītu šāda tipa ceļošanu(vismaz kopā ar maziem bērniem). Nākamo ceļojumu plānotu vismaz 5 – 7 dienu garumā.
  • Izmantotā kemperu noma un tās serviss bija ļoti labā līmenī.  Kemperu nomā gan pie auto saņemšanas, gan pie nodošanas personāls bija atsaucīgs un pretī nākošs.
  • Kempera noma ir salīdzinoši dārgs prieks, īpaši, ja  kemperi nomā sezonas “karstajos” datumos.
  • Pirmā pieredze ceļojumā ar kemperi bija pozitīva, un, labprāt, to atkārtotu vēlreiz.